Kategoria: Bezpieczeństwo

Ashampoo FireWall 1.20

Ashampoo FireWall to kolejna aplikacja służąca jako ochrona naszego komputera przed atakami z Internetu. Aplikacja została podzielona na dwie opcje – podstawową, przeznaczoną dla początkujących użytkowników oraz ekspercką, przeznaczoną głównie dla znających się w temacie użytkowników. Główną zaletą programu jest małe zużycie zasobów systemowych, przez co program nie rzuca się w oczy podczas zwykłego użytkowania. Aplikacja posiada inteligentne algorytmy, które uczą się zachowań od użytkownika i w efekcie same blokują niepożądane aplikacje. Istotną możliwością jest również zatrzymanie całego ruchu sieciowego poprzez jedno kliknięcie myszki. Spolszczenie należy rozpakować do folderu, w którym zainstalowany został program.

Spolszczenie od 26.07.2012 zostało wyświetlone 6537 razy i pobrane 258. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

Freeraser 1.0.0.23

Freeraser to prosty programik służący do bezpowrotnego usuwania danych zlokalizowanych na dyskach twardych naszego komputera. Zwykłe usuwanie zazwyczaj pozostawia pewne ślady po plikach, które później można odzyskać. Freeraser sprawia, iż dane znikają bezpowrotnie i nie można ich w żaden sposób odzyskać. Narzędzie to jest przydatne w przypadku poufnych danych, które chcemy usunąć i jednocześnie nie chcemy, aby ktoś później miał możliwość ich odzyskania. Program działa na zasadzie nadpisywania prawdziwych danych ciągiem niezrozumiałych znaków, które później są usuwane. W takim też przypadku, nawet gdy pliki zostaną odzyskane, będą one bezwartościowe. Freeraser działa w trzech trybach – szybkie zniszczenie danych, silne zniszczenie oraz maksymalne zniszczenie, podczas którego dane są nadpisywane aż 35 razy. Spolszczenie programu należy skopiować do folderu, w którym zainstalowana została aplikacja.

Spolszczenie od 25.07.2012 zostało wyświetlone 18198 razy i pobrane 251. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

KeePass Password Safe 2.19

KeePass Password Safe to prosty w obsłudze menedżer haseł. Jego działanie w znaczący sposób ułatwi nam zarządzanie danymi dostępowymi do poszczególnych aplikacji. Wszystkie umieszczone przez użytkownika hasła zbierane są w jednym miejscu i zabezpieczane oddzielnym hasłem bądź plikiem klucza. W taki oto sposób wystarczy pamiętać jedno hasło, aby mieć dostęp do wszystkich danych. Zamiast klasycznego hasła można stworzyć plik klucza i umieścić go w sekretnym miejscu na dysku twardym. Podczas logowania wystarczy podać ścieżkę pliku, aby uzyskać dostęp do haseł. Bazy danych z hasłami są szyfrowane przy pomocy najbezpieczniejszych metod, do których zaliczamy kodowanie AES i Twofish. Spolszczenie programu należy przekopiować do folderu, w którym zainstalowana została aplikacja.

Spolszczenie od 25.07.2012 zostało wyświetlone 28097 razy i pobrane 125. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

Magic Boss Key 4.10

Magic Boss Key to darmowe narzędzie służące do ukrywania otwartych aktualnie okien przed niepowołanymi osobami. Program pozwala na całkowite ukrycie okna, a nie jedynie na minimalizację do traya. Ukryta aplikacja działa w tle, jednak pozostaje niewidzialna do momentu, aż użytkownik zezwoli na jej ponowną widzialność. Narzędzie to jest szczególnie przydatne w szkole bądź biurze, gdy musimy ukryć naszą działalność przed osobami postronnymi. Opcje programu obejmują także ukrycie wszystkich ikon na pulpicie bądź też całkowite wyciszenie dźwięków systemu. Ostatnia możliwość jest szczególnie przydatna, gdy odtwarzamy jakiś film i chcemy go szybko wyciszyć. Poszczególne funkcje można przypisać do skrótów klawiszowych, aby zyskać na czasie podczas ich aktywacji. Spolszczenie wypakowujemy do folderu Language, znajdującego się w miejscu zainstalowania programu. Następnie w opcjach aplikacji należy wybrać język polski.

Spolszczenie od 24.07.2012 zostało wyświetlone 6282 razy i pobrane 392. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

Malware Defender 2.8.0.0001

Malware Defender to program służący do ochrony komputera przed wszelkiego rodzaju atakami z Internetu. Narzędzie na bieżąco monitoruje pracę naszego systemu i w razie wykrycia niebezpiecznego oprogramowania, blokuje jego działalność i wysyła powiadomienie do użytkownika. Aplikacja wykrywa takie złośliwości, jak wirusy, robaki, trojany, adware, spyware, keyloggery i rootkity. Po wcześniejszym wykryciu złośliwego oprogramowania, Malware Defender oferuje wiele opcji – między innymi usunięcie szkodników, przeniesienie ich na specjalną listę objętą kwarantanną itp. Dzięki prostocie wykonania program ten stanowi idealną alternatywę dla bardziej zaawansowanych programów, wymagających szczegółowej wiedzy potrzebnej do konfiguracji. Instrukcja instalacji spolszczenia znajduje się w paczce spolszczenia.

Spolszczenie od 24.07.2012 zostało wyświetlone 3044 razy i pobrane 142. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

Spamihilator 1.0.0

Spamihilator 1.0.0 to prosty program służący do blokowania niechcianych wiadomości pocztowych. Aplikacja na bieżąco skanuje przychodzące wiadomości i umieszcza w specjalnym folderze te, które uzna za śmieci, czyli tak zwany spam. Oczywiście użytkownik ma możliwość zdefiniowania, które wiadomości należą do spamu, a które nie. Istnieje opcja nauczenia reguł, które przy swojej pracy będzie wykorzystywał Spamihilator. Użytkownik ma możliwość ustawienia listy odbiorców, od których poczta zawsze będzie dochodziła, jak i również czarną listę adresów, które automatycznie wylądują w specjalnym folderze. Program współpracuje z popularnymi klientami pocztowymi, do których zaliczyć można miedzy innymi Outlook 2000/XP/Express, Eudora, Pegasus Mail, Phoenix Mail, Opera, Mozilla, czy też Netscape. Spolszczenie programu zawiera intuicyjny instalator, który przeprowadzi użytkownika przez proces polonizacji.

Spolszczenie od 13.07.2012 zostało wyświetlone 31355 razy i ściągnięte 412. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

TrueCrypt 7.1a

TrueCrypt 7.1a to prosty programik służący do szyfrowania plików w systemie Windows. Aplikacja umożliwia szyfrowanie w locie. Oznacza to w praktyce, iż jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z któregoś z szyfrowanych plików, będzie musiał najpierw wpisać poprawne hasło. W momencie, gdy hasło zostanie zaakceptowane, użytkownik dostanie możliwość dowolnego przeglądania oraz modyfikacji na danym dysku, bez potrzeby ponownego wprowadzania hasła. Aplikacja korzysta z trzech algorytmów szyfrujących – AES (256-bit), Serpent (256-bit), Twofish (256-bit). Użytkownik może wybrać, który algorytm wykorzystać, bądź może skorzystać ze wszystkich trzech na raz, które po kolei będą szyfrowane. Spolszczenie programu należy wypakować do folderu, w którym zainstalowana została aplikacja. Następnie w menu programu należy wybrać język polski z opcji.

Spolszczenie od 12.07.2012 zostało wyświetlone 43352 razy i pobrane 521. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

WinPatrol 24.0.2012.1

WinPatrol to darmowy program, który śledzi wszelkie programy zainstalowane w systemie Windows. Podczas uruchamiania systemu narzędzie to śledzi aktywne procesy, przyspieszając tym samym czas potrzebny na start systemu. Podczas pracy śledzone są takie informacje, jak aktywność plików cookie czy też wpisy w rejestrze systemowym. W każdym momencie można sprawdzić aktualnie działające aplikacje i w razie potrzeby zatrzymać pracę któregoś z programów. WinPatrol generuje także powiadomienia użytkownika w przypadku modyfikacji działającej aplikacji. Narzędzie to jest przydatne jako dodatkowa linia ochrony naszego komputera, przeciwdziałająca takim problemom, jak dialery czy trojany. Niektóre z opcji WinPatrol są dostępne dopiero po wykupieniu specjalnej opcji Plus, jednak program sam w sobie jest darmowy. Spolszczenie należy wypakować do folderu, w którym zainstalowany jest program.

Spolszczenie od 11.07.2012 zostało wyświetlone 29189 razy i pobrane 328. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

Comodo Time Machine 2.8.155286.178

Comodo Time Machine to znakomite i w pełni darmowe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych danych, mogące pełnić rolę zamiennika dla funkcji przywracania systemu w środowisku Windows.

Program w odróżnieniu od standardowej opcji oferowanej przez Windows posiada znacznie większą funkcjonalność. Pozwala na tworzenie tzw. snapshotów (kopii danych zawierających kompletny zapis całego systemu – rejestru, istotnych plików systemowych i dokumentów użytkownika) i przywracanie środowiska w przypadku awarii, bądź infekcji wirusami do stanu z danej migawki. Ponadto Comodo Time Machine oferuje mechanizm harmonogramu zadań, pozwalający na ustalenie kiedy i o jakim czasie narzędzie automatycznie wykonywać ma snapshoty, a także ciekawą funkcję Recover Files, która umożliwia odzyskanie pojedynczych plików z wybranego backupa. Obsługa programu pomimo angielskiej wersji językowej nie powinna przysporzyć nikomu żadnych problemów.

Praca z narzędziem ogranicza się do wskazania dysku, którego chcemy stworzyć migawkę, podaniu jej nazwy i opcjonalnie krótkiego opisu. Podobnie jest w przypadku przywracania systemu do wcześniejszego stanu – wybieramy snapshot, zatwierdzamy, a program wykonuje resztę automatycznie.

Spolszczenie od 03.05.2012 zostało wyświetlone 22749 razy i pobrane 115. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

Handy Backup

Handy Backup to program służący do tworzenia kopii zapasowych. Jest przeznaczonyzarówno dla amatorów, jak i osób potrzebujacych zaawansowanych kopii zapasowych.
Największym atutem aplikacji jest wszechstronność. Kopie zapasowe tworza sie w formacie .ZIP z kodowaniem 128 bitowym, a zapisac możemy je na dysku twardym komputera, zewnetrznej pamięci USB, zewnętrznym dysku twardym, płycie CD/DVD czy też nawet zewnętrznym zdalnym serwerze FTP.
Poza tym, program tworzy oprócz kopii najważniejszych plików kopie ważnych dla nas danych, jak np. historie rozmów z komunikatorów, kontakty z Outlooka czy też profile w systemie.
To wszystko dostępne jest w przejrzystym interfejsie, do którego obsługi wystarczy myszka. Kilka kliknięć pozwoli nam spać spokojnie bez obaw o utratę danych zapisanych na komputerze. Program oferuje też opcję dla zapominalskich – automatyczne tworzenie kopii zapasowych co określony okres czasu „w tle”.
Spolszczenie po pobraniu rozpakowujemy, a następnie umieszczamy w katalogu Handy BackupCustomizes. Potem uruchamiamy program i w menu ustawiamy domyślny język polski.

Spolszczenie od 20.04.2012 zostało wyświetlone 17691 razy i pobrane 345. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!