Kategoria: Biurowe

Diagram Designer 1.25

Diagram Designer to prosty programik służący do przygotowywania pokazów slajdów oraz budowy grafiki wektorowej, w skład której wchodzą diagramy i wykresy. Narzędzie to posiada wbudowany moduł sprawdzający pisownię, paletę modyfikowalnych obiektów. Możliwy jest także import oraz eksport plików graficznych znajdujących się na dysku wprost do projektu. Diagram Designer oferuje również pracę na warstwach, co z pewnością ucieszy grafików komputerowych. Jedyną wadą programu jest operowanie na własnym formacie plików, przez co integracja z innymi aplikacjami nie wchodzi niestety w grę. Spolszczenie programu posiada intuicyjny instalator, który przeprowadzi nas przez proces polonizacji.

Spolszczenie od 26.07.2012 zostało wyświetlone 42847 razy i pobrane 392. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

Q10 1.2.21

Q10 1.2.21 to bardzo prosty programik z zakresu edycji tekstu. Jego możliwości sprowadzają się praktycznie jedynie do pisania. Po włączeniu aplikacji naszym oczom ukazuje się czarny ekran oraz migający kursor, oznaczający aktualne położenie pisania. Na dole wyświetlane są dodatkowo statystyki naszego tekstu oraz aktualny czas. Program nie posiada funkcji formatowania stworzonego tekstu. Bardzo przydatną opcją jest natomiast założenie o rozmiarze pisanego tekstu. Aplikacja będzie nas na bieżąco informować o procentowej ilości wypełnionego zadania. Wszelkie funkcje wykonywane są tu przy pomocy skrótów klawiszowych, które możemy poznać po wciśnięciu klawisza F1. W opcjach użytkownik może dostosować kolorystykę programu do własnych potrzeb, jak i wybrać podstawowe funkcje znane z innych edytorów tekstowych. Spolszczenie programu należy wypakować do folderu, w którym zainstalowana została aplikacja. Następnie należy uruchomić narzędzie i wcisnąć kombinację klawiszy ctrl+L, aby wybrać obsługiwany język.

Spolszczenie od 14.07.2012 zostało wyświetlone 15581 razy i ściągnięte 252. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

STDU Viewer 1.6.180

STDU Viewer to program służący do otwierania oraz drobnego edytowania wszelkiego rodzaju plików. Aplikacja doskonale radzi sobie z większością popularnych rozszerzeń plików, wśród których wymienić można między innymi PDF, TIFF, DJVU, TXT, XPS, BMP, JPEG, GIF, PSD, PNG. Narzędzie to potrafi płynnie przewijać obraz i skalować materiał otwierany przez użytkownika, posiada wygodną wyszukiwarkę pozwalającą odnaleźć pożądaną frazę. Aplikacja potrafi wyodrębnić tekst z przeglądanego pliku, jak również wszelkiego rodzaju obrazki itp. Użytkownik ma także możliwość dostosować do własnych upodobań zastosowanie kółka myszki, jak również zaprogramować skróty klawiszowe. Zastosowanie wielu styli pozwala na komfortowe dostosowanie wyglądu według własnych potrzeb. STDU Viewer posiada przejrzysty i intuicyjny interfejs, dzięki któremu użytkownik szybko odnajdzie się w oferowanych funkcjach. Pliki spolszczenia należy wypakować do folderu, w którym zainstalowany został program.

Spolszczenie od 13.07.2012 zostało wyświetlone 28205 razy i ściągnięte 322. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

Stickies 7.1c

Stickies 7.1c to przydatny i prosty w obsłudze program służący do wyświetlania popularnych żółtych karteczek na ekranie, które przypominają nam o zrobieniu danej czynności. Aplikacja uruchamia się automatycznie podczas startu systemu, tak więc wcześniej zapisane notki nie przepadają po wyłączeniu systemu operacyjnego. Na stronie producenta można znaleźć także wiele skórek, które wizualnie upiększą nasze notki. Ciekawą funkcją, niespotykaną w innych tego typu programach, jest możliwość wysłania notek na inny komputer za pomocą sieci TCP/IP bądź też poprzez serwer poczty SMTP. Notki możemy wysyłać swoim znajomym, których zapisujemy w hierarchicznej liście. Podczas otrzymania notki istnieje możliwość powiadomienia dźwiękowego. Dodatkowo, nalepki mogą być ukrywane na określony czas, tak, aby pojawiły się o danej porze dnia. Spolszczenie należy wypakować do folderu, w którym zainstalowany został program.

Spolszczenie od 12.07.2012 zostało wyświetlone 36785 razy i pobrane 248. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

TortoiseSVN 1.7.5.22551

TortoiseSVN to program z rodzaju klientów Subversion. Aplikacja cechuje się szerokim asortymentem funkcji i możliwości przy jednoczesnym zachowaniu prostoty interfejsu i jego obsługi. Program jest idealnym narzędziem służącym do pracy w grupie nad większymi projektami. Oprócz standardowych funkcji pozwalających na modyfikację plików na serwerach kontroli wersji, program został zaopatrzony w szereg modułów przydatnych podczas pracy. Wśród nich warto wymienić specjalne okno dialogowe służące do wprowadzania commitów, narzędzie do rysowania wykresów oraz grafów, kreator scalania gałęzi kodu, rozbudowane narzędzie do wprowadzania zmian w plikach tekstowych. Program został także zintegrowany z eksploratorem Windows, co ułatwia poruszanie się w wielu plikach. Spolszczenie programu posiada intuicyjny instalator, który przeprowadzi nas przez proces polonizacji.

Spolszczenie od 12.07.2012 zostało wyświetlone 5112 razy i ściągnięte 142. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

WriteMonkey 2.3

WriteMonkey 2.3 to przyjemny edytor tekstowy przeznaczony dla systemów operacyjnych z rodziny Windows. Cechą charakterystyczną programu jest minimalizm funkcji w nim zawartych. Okno programu pozbawione zostało zbędnych ikonek i paska zadań. Wszelkie akcje wykonujemy przy pomocy rozbudowanych skrótów klawiszowych. WriteMonkey działa w dwóch trybach edycji – pełnoekranowym oraz w oknie. Istnieje także możliwość zrzucenia programu do traya. Pomimo swojego minimalistycznego wyglądu, program posiada wiele ciekawych funkcji. Istnieje możliwość przypisania skrótu klawiszowego do konkretnych fragmentów tekstu czy też paragrafów. Narzędzie posiada opcję wykrywania komentarzy, kolejnych akapitów czy też fragmentów tekstu. WriteMonkey umożliwia także przeniesienie się do popularnych wyszukiwarek internetowych (Google, Wikipedia, Google Images) przy pomocy jednego klawisza. Narzędzie zaopatrzone zostało także w szereg opcji konfiguracyjnych. Użytkownik może dowolnie dostosować wygląd do swoich preferencji.
Instrukcja spolszczenia została zawarta w pliku tekstowym w paczce z polonizacją.

Spolszczenie od 10.07.2012 zostało wyświetlone 18773 razy i ściągnięte 280. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

FileMenu Tools

FileMenu Tools to dosyć ciekawy program o oryginalnych funkcjach. Umożliwia on konfigurację menu kontekstowego Windows (rozwijana lista dostępna po kliknięciu prawym przyciskiem myszy). Dzięki programowi możemy dodać różne funkcjonalności do menu, usunąć niepotrzebne oraz skonfigurować te istniejące. Aplikacja powala na nieograniczoną edycję menu kontekstowego. Uruchomienie programu z uprawnieniami administratora pozwala nawet na okrojenie podstawowych funkcji listy, a także dodanie np. skrótów programów. Program cechuje przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs. Dzięki dostępnej tu polonizacji obsługa programu staje się banalnie prosta.
Pobraną paczkę rozpakowujemy na dysk twardy a następnie wypakowane pliki umieszczamy pomiędzy innymi plikami językowymi pierwotnej wersji programu. Następnie w menu programu znajdujemy wybór języka i wskazujemy dodane pliki. Po pobraniu pakietów językowych restartujemy program i cieszymy się poprawną polonizacją aplikacji.

Spolszczenie od 21.03.2012 zostało wyświetlone 13008 razy i pobrane 430. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

Creat

Create Instal FREE to darmowa wersja programu, które zgromadził sobie tysiące fanów, dzięki bardzo ciekawej funkcji przewodniej – program ten służy do tworzenia instalatorów z rozszerzeniem .exe. W ten sposób możemy kompresować pliki, ale też tworzyć zaawnasowane instalacje rozbudowanych aplikacji. Kreator jest niezwykle prosty, a obfituje w ciekawe funkcje, znane z instalatorów zaawansowanych programów. CreateInstall pozwala m.in. na:
– wgranie i wyświetlanie dowolnych plików tekstowych w czasie instalacji
– tworzenie dowolnych wartości w rejestrze systemowym
– możliwość dowolnego stopnia kompresji, co wpływa na szybkość instalacji
– edycja graficzna instalatora, m.in. na zmianę tła, czcionek, ikonek ActiveX czy też paska postępu Windows
– tworzenie pliku deinstalycyjnego i integrowanie go do podstawowego pliku .exe
– tworzenie skrótów
– możliwość uruchomienia aplikacji po instalacji.
W pobranym pliku po rozpakowaniu odnajdziemy plik z językiem polskim. Ustawiamy go w opcjach systemu, a następnie uruchamiamy ponownie aplikację. Po wprowadzeniu zmian działać będzie pełna polonizacja.

Spolszczenie od 27.02.2012 zostało wyświetlone 5222 razy i pobrane 254. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

Windows 8 Developer Preview

Windows 8 Developer Preview to pierwsza wersja Windowsa 8 udostępniona dla wszystkich.. Jest to pierwsza wersja beta, mająca dużo błędów, jednak mimo to już zachwyca. Najbardziej rzucająca się w oczy cechą tej wersji OS od Mincorosft jest zmiana interfejsu użytkownika, do którego przyzwyczajano nas już od Windowsa 95. W „Ósemce” wszystko oparte jest na kwadratowych i prostokątnych modułach. Ma to na celu ujednolicenie interfejsu Windowsa w komputerach z tym w urządzeniami mobilnych (netbooki, tablety, smartphone’y itp.). Ponadto, jest to dosyć wygodne rozwiązanie. Sami decydujemy, które ikony chcemy mieć na wierzchu, a które będą dostępne dopiero po przeciągnięciu ekranu.
Oprócz tego twórcy Windowsa 8 gwarantują lepsze działanie systemu i większą wydajność pracy dzięki krótszym czasom oczekiwania m.in. na kopiowanie plików, uruchamianie systemu czy też połączenie z Internetem poprzez mniejsze obciążenie łącza aplikacjami systemowymi.
Pobraną paczkę wypakowujemy na dysk twardy, a następnie wyodrębniony plik umieszczamy pomiędzy innymi plikami językowymi systemu. Następnie wybieramy język domyślny polski w ustawieniach Windowsa i restartujemy komputer.

Spolszczenie od 25.02.2012 zostało wyświetlone 23310 razy i pobrane 365. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!

WriteMonkey

WriteMonkey to dosyć nietypowy, ale jakże praktyczny edytor tekstu. Pierwsze uruchomienie programu może spowodować mały szok – archaiczny layout i zero opcji edytowania tekstu. Ale z czasem poznamy wszystkie funkcje programy, bowiem jego główna obsługa odbywa się za pomocą skrótów klawiszowych. Za ich pomocą, możemy zrobić z tekstem dosłownie wszystko. Ponadto, program, mimo że darmowy i nadzwyczaj mały (2 MB) oferuje funkcje, których nie znajdziemy w innych produkcjach tego typu, nawet komercyjnych.
Jeśli nie lubimy używać skrótów, jest też dostępne obszerne menu, umożliwiające opcje edycji tekstu. Program, dzięki swojej lekkości, jest bardzo przyjemny w obsłudze i nie ma mowy o jakichkolwiek spowolnieniach w działaniu.
Program jest w języku angielskim i dla osób nie znających tego języka, jego obsługa może być dosyć uciążliwa. Prezentowane tutaj spolszczenie jest oficjalne i oprócz patcha językowego dodaje słownik sprawdzający pisownie w języku polskim.
Pobrany plik rozpakowujemy na dysk twardy. Żeby zmienić język kliknij prawym klawiszem myszy na ekranie Writemonkey, wybierz „Preferences…” (F10), a następnie zakładkę Language i zmień język na pl-PL. Żeby zmiany zostały wprowadzone należy ponownie uruchomić program. Polonizacja w żadnym stopniu nie ogranicza funkcjonalności programu, nie powoduje też jakichkolwiek błędów w jego działaniu.

Spolszczenie od 17.02.2012 zostało wyświetlone 11421 razy i ściągnięte 439. Mamy nadzieje że Polska wersja sprawdzi się i u Was!