Spolszczenie do:

Penumbra: Overture

Szczegółowe informacje
Licencja: freeware
Systemy: Windows 98, Windows Me, Windows XP, Windows Vista, Windows 7
Rozmiar: 19.31 mb
Aktualizacja: 20 lutego 2012
Liczba pobrań: 11577
Ocena: 3.8
Opis

Penumbra: Overture jest pierwszym epizodem cyklu Penumbra, którego głównym zadaniem jest przestraszenie użytkownika. Akcja przygody rozpoczyna się na Grenlandii, a dokładniej w kompleksie badawczym, który został opanowany przez bliżej nieokreślone istoty. Zadaniem gracza jest wybicie ów stworów oraz przede wszystkim dowiedzenie się czegoś na temat niedawno zmarłego ojca głównego bohatera.

Penumbra jest pierwszą grą, która kładzie aż tak duży nacisk na interakcje z otoczeniem i wykorzystywanie fizyki. Aby otworzyć drzwi, należy zatem kliknąć na klamce, pociągnąć ją w dół, a następnie przyciągnąć do siebie drzwi. Takim oto sposobem wykonujemy większość czynności dostępnych w grze – przeczesujemy szuflady, odkręcamy zawory, czytamy notatki itp.. Każda interakcja wykonywana jest jedynie za pomocą myszki.

Penumbra posiada bardzo gęstą atmosferę grozy. Przemierzając ciasne korytarze usłyszymy niepokojące dźwięki, światło latarki szybko zgaśnie ze względu na wyczerpane baterie itp.. Twórcy gry udowadniają, iż nie trzeba graficznych wodotrysków i pokaźnego bestiariusza, aby przestraszyć użytkownika i wywołać w nim stan lękowy. Tytuł ten jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób o mocnych nerwach.

Uwaga: aby spolszczenie działało, po wgraniu polonizacji należy rozpocząć grę od nowa.

:: REKLAMA :: :: REKLAMA ::

pobierz