Spolszczenie do:

Freeraser

Szczegółowe informacje
Licencja: freeware
Systemy: Windows XP, Windows Vista, Windows 7
Rozmiar: 797 b
Aktualizacja: 18 kwietnia 2012
Liczba pobrań: 99
Ocena: -
Opis

Freeraser to program służący do nieodwracalnego usuwania danych z komputera. Program przydaje się, gdy przechowujemy na komputerze pliki, które nie mogą być czytane przez osoby niepożądane. Niestety, usuwając dane poprzez Windowsowy „Kosz”, zostawiamy mnóstwo informacji na dysku twardym komputera, na podstawie których da się przywrócić usunięte pliki – np. po sprzedaży komputera, nowy właściciel może odzyskać nasze prywatne pliki.
Freeraser zabezpiecza nas przed taką sytuacją. Usunięte tym programem pliki są nie do odzyskania. Dla najwyższego stopnia bezpieczeństwa, program usuwa plik, a następnie uruchamia 35 rund nadpisywania pozostałości pliku losowymi danymi. Dzięki temu, w przypadku chęci odzyskania danych, otrzymamy jedynie zlepek nic nie znaczących danych.
Program startuje razem z systemem operacyjnym, a działa w postaci kosza na pulpicie. Przeciągniecie do niego pliku trwale usuwa go z naszego dysku twardego.
Pobrane spolszczenie rozpakowujemy i umieszczamy w plikach językowych programu. Następnie wybieramy język polski w opcjach programu i uruchamiamy ponownie komputer.

:: REKLAMA :: :: REKLAMA ::

pobierz